Добруджа победи с 1:0 дублиращия отбор на Лудогорец, в третия

...

Добруджа се справи с дубъла на Лудогорец

Добруджа победи с 1:0 дублиращия тим на Лудогорец, в третия кръг от Втора лига и продължава без загуба в шампионата. Единственият гол в мача вкара Преслав Йорданов. С триумфа Добурджа събра 7 точки и заема второ място във краткотрайното класиране. Вторият тим на " орлите " е 15-и с едвам една точка.

Мачът стартира равностойно, като първото състояние бе за гостите от Разград в 7-ата мин., само че вратарят Георги Аргилашки избави. Постепенно Добруджа наложи тотална преса на съперника и се настани трайно в половината му, организирайки офанзива след офанзива. В 21-ата мин. Емануил Манев извърши директен свободен удар, само че топката мина около страничната врата на Лудогорец II. 15 минути преди края на първото полувреме гостите провокираха негодуванието на феновете на стадион Дружба, откакто направиха няколко опита да симулират, че против тях е осъществено нарушаване и бавеха играта. Пет минути преди края на полувремето, за жестоко нарушаване против Преслав Йорданов, Методи Стефанов от Лудогорец II получи жълт картон. Славчо Шоколаров извърши директния свободен удар, топката бе избита в корнер. Отново Шоколаров застана на точката за осъществяване на корнера, центрира и Преслав Йорданов вкара топката за 1:0 за Добруджа.

След почивката Добруджа още веднъж бе по-добрият тим на терена, атакувайки непрекъснато вратата на Лудогорец. Шансове да усилят резултата след положителни голови положения имаха Славчо Шоколаров и Преслав Йорданов. При една от офанзивите на Лудогорец, Йоан Йорданов влезе остро с бутоните си в главата на вратаря Аргилашки и го събори на земята. Наложи се лекарски екип да влезе на терена. През последните минути на дуела гостите се пробваха да изравнят, само че отбраната и вратарят Георги Аргилашки демонстрираха класа и се оправиха с лекост. Лъчезар Йорданов пропусна да усили головия задатък на Добруджа в 88-ата мин., откакто насочи мощен удар с глава.

Добруджа: Георги Аргилашки, Стефан Трайков, Дмитър Пиргов, Борис Иванов, Здравко Серафимов, Стилян Николов, Емануил Манев, Милен Гамаков, Преслав Йорданов, Славчо Шоколаров, Стефан Митев

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Педро Енрике, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорденов, Росен Иванов, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров, Петър Караангелов